Salonik Trzech Muz jest osiedlową placówką kulturalną, która od 1998 roku działa pod opieką Spółdzielni Mieszkaniowej „Wrocławski Dom”. Trzy występujące w nazwie muzy, które promuje Salonik to plastyka, poezja oraz muzyka.

Salonik Trzech Muz to miejsce, gdzie każdego miesiąca oferowana jest nowa wystawa w galerii. Salonik stanowi także przestrzeń dla poetów, muzyków i innych artystów, włączając amatorów, aby mogli prezentować swoje prace na scenie. Organizowane są również Warsztaty Literackie dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności pisarskich. Ponadto, każdy może uczestniczyć w lekcjach języka angielskiego, które odbywają się w każdy wtorek od godziny 16:00 oraz uczyć się gry na gitarze w każdy czwartek od godziny 16:00. Salonik posiada również czytelnię, której zbiory książek i czasopism dla dzieci, młodzieży i dorosłych są regularnie poszerzane.

Do Saloniku można również wstąpić tak po prostu – porozmawiać czy posiedzieć przy kawie lub herbacie w miłym otoczeniu i przyjaznej atmosferze.

Stałymi propozycjami Saloniku są:

Kameralny Chór ,, Wratislavia”- trzy (cztero) głosowy  zespół, liczący obecnie 20 osób, którego kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest mgr Romuald Trembicki

oraz

Kabaret Seniorów ,, Grupa Radosnych Seniorów” – przygotowujący okolicznościowe przedstawienia dla mieszkańców  naszych osiedli.

Jeśli tworzysz i chcesz się podzielić swoim dziełem z innymi – niezależnie od tego, czy są to wiersze, opowiadania, piosenki, czy grasz na instrumencie, malujesz, zajmujesz się fotografią lub innymi formami sztuki – Salonik Trzech Muz jest miejscem dla Ciebie.

Gospodarzami Saloniku Trzech Muz są Alicja i Bolesław Langowie, którzy zapraszają codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 — 20:00.

Salonik Trzech Muz

ul. Zawalna 7c

51-137 Wrocław (róg Żmigrodzkiej i Kasprowicza, wejście od podwórza)

Kontakt:

Alicja Lang: 513-448-920

Bolesław Lang, sprawy organizacyjne: boleslawlang@gmail.com

Ela Kołodziejczyk, warsztaty literackie: el-artpress@o2.pl